Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hadis alanındaki projeleri tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz

FLAŞ HABER: Cumhurbaşkanı Erdoğan, İbn Haldun Üniversitesi tarafından Süleymaniye Camisi’nde düzenlenen “Uluslararası Hadis Araştırmaları Sunum ve Yetkilendirme Töreni”nde konuştu. Erdoğan, “İbn Haldun Üniversitemiz hadis alanında önemli çalışmalara imza atıyor. Hadis alanında biri 7, diğeri 4 yıl süren projeyi tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”söz konusu.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Bugün bu anlamlı geleneği canlandırmak, değerli bilimsel projelerin tanıtımını yapmak ve yetkilendirme törenini gerçekleştirmek için bir aradayız. Yetki törenimize katılan İslam ülkelerinden değerli akademisyenlerimize, Türkiye’ye ve aziz İstanbul’umuza hayranlıkla geldiğinizi belirtmek isterim.

Ramazan ayını müjdeleyen üç aylara ulaşmanın mutluluğunu yaşadığımız günlerdeyiz. Bu mübarek günlerde kıldığımız duaların, ettiğimiz duaların, okuduğumuz Kur’an-ı Kerim’in kabul olmasını Mevla’ya niyaz ediyoruz.

Rabbim hepimizi Ramazan’a sağlık, bereket ve huzurla kavuştursun.

Allah’tan Filistin ve Gazze halkı dahil tüm mazlum kardeşlerimize yardım etmesini niyaz ediyoruz. Dünyanın her yerinde zulüm görenler için dua ediyoruz.

Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz, davranışlarıyla, tavırlarıyla, sözleriyle, hayat tarzıyla, imanıyla ve ibadetleriyle insanlığa en güzel örnektir. Peygamberimiz veda hutbesinde şöyle buyurmuştur: Size iki şey bırakıyorum. Allah’ın kitabı ve Peygamber’in sünneti. Rabbimizi gönül tahtına oturttuk.

İBN HALDUN ÜNİVERSİTESİ’NDE HADİS ÇALIŞMALARI

Değerli kardeşlerim, İbn Haldun Üniversitemiz hadis alanında değerli çalışmalara imza atıyor. Hadis alanında biri 7, diğeri 4 yıl süren bir projeyi tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Uluslararası Sünnet ve Peygamberimiz Muhammed Araştırma Merkezi’nin nitelikli çalışmalara öncülük edeceğine inanıyorum.

Bu bilimsel çalışmalara emeği geçen, emek veren herkesten Allah razı olsun.

KAYNAK: HABER7

sariyer-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu