Haber

Futbol Menajeri Engin Erdem: Dış Sınır Altyapıları İçin Çok Faydalı

Futbolda yabancı oyuncu bitmesinin altyapıdan yetişen futbolcular için hayati değer taşıdığına değinen Futbol Menajeri Engin Fazilet, “Dış sınır altyapılar için çok faydalı. Yerli futbolcu yetiştirebildiğimiz zaman. , futbol anlamında çok daha hızlı ilerleyeceğiz.Altyapıda yetişen çok kaliteli Türk futbolcular var.Ama yabancı oyuncular transfer edilince biz bu oyunculara şans vermiyoruz” dedi.

Futbol menajeri Engin Fazilet, dış sınırla ilgili açıklamalarda bulundu. Engin Fazilet, yabancı sınır kuralının yerli oyuncuları ön plana çıkararak Türk futbolunu geliştireceğini de belirtti. Bence çok uygun” dedi.

“Dış sınır sayesinde kaliteli oyuncular altyapıdan yetişebilecek”

Engin Fazilet, Türk futbolunda yabancı oyuncu sorunu olduğunu belirterek, “Ülke futbolunun en çok tartışılan sorunlarından biridir. Yabancı uç birden fazla kulübü onurlandırmaz. Ama biz kendi kulübümüzü nasıl çalıştırabiliriz.” Genç oyuncularımıza şans vermeden mi? Oyuncularımız yurt dışında çok değerli kadrolarda forma giydi. Bu takımların gelişimine katkıda bulundular. Böylece futbolumuz tüm dünyada konuşulmaya başlandı. Bunları düşündüğümüzde yabancı ucun neden değerli olduğu bir kez daha anlaşılır.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu