Haber

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Adaylık İçin Ekrem İmamoğlu’na Sunulacağı Söylenen Şartlara Tepki!

Gazeteci Barış Yarkadaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun adaylığı için bazı kurallar koyduğunu iddia etti. Yarkadaş’ın iddiası sosyal medyada geniş yankı uyandırdı!

Ekrem İmamoğlu’nun bugün Haliç Kongre Merkezi’nde düzenleyeceği basın toplantısında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olacağını açıklaması bekleniyor.

Ekrem İmamoğlu’nun partide değişiklik talebini yinelemesi beklenirken, Gazeteci Barış Yarkadaş, Kemal Kılıçdaroğlu’na Ekrem İmamoğlu’na, “Kararını ver, belediye başkan adayı mısın, değil misin? Bu tartışmalar partiyi yoruyor. Partili değilsen” dedi. Aday, İstanbul için aday hazırlayacağım. İstanbul, kendimi bu tartışmalara hazırlamayacağım” dedi.

CHP’deki değişim tartışmalarını değerlendiren Barış Yarkadaş, Ankara Ahlatlıbel’de yapılan görüşmede Kemal Kılıçdaroğlu’nun İmamoğlu’nun adaylığı için bazı kurallar sunduğunu savundu.

Gazeteci Yarkadaş Kılıçdaroğlu, “İstanbul’daki 14 ilçemizi 25’e çıkarın, belediye meclisini alın, yeniden İBB seçimlerine girin, sonra gelin aday olun” iddiasında bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun “partinin sürekli değişim tartışmalarıyla anılmasından rahatsız olduğunu” ifade ettiğini de vurguladı.

Seçimi kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili istifa tartışmaları sürerken, Kılıçdaroğlu aleyhindeki bu iddialar da gündem oldu. ?

?

?

?

?

?

?

?

haber-iskilip.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu