Yaşam

Hayata dair derslerimizi sorgulamamızı sağlayan bir kitap: Sen varsan ben de varım.

Bir şeyin değişmesi, hayatımızın bambaşka bir yöne dönmesi birden fazla zaman alır… İyi bir şey de olabilir tam tersi de. Değerli bir ödül kazanmak, ölümcül bir hastalık ya da geri dönüşü olmayan bir ayrılık bizi yaşadığımız hayatı yeniden düşünmeye zorlar.

Ya da bu veya buna benzer bir durumla karşılaşmadıkça hayatımızı çok sorgulamayız. Ne dersiniz?

Eddi Anter, yeni kitabı Aklın Varsa Ben Değişirim’de tam da böyle bir altüst oluş yaşamış bir kahramanın gözünden hayatı yeniden keşfetmemizin yolunu açıyor. Bir insanın hayatı bir film şeridi gibi gözümüzün önünden akıp giderken yaşadığımız, yaşayamadığımız ve yaşamak istediğimiz birçok şeyi farklı biçimlerde düşündürür.

Yaşamaya alışık olduğumuz hayat bir tekrarlar döngüsüdür, birden fazla rahatlık ve güvenlik verir. Yine de bazen bu kısır döngü içinde yenilikler bekliyoruz. Alışkanlıkları kırmadan, kendimizi değiştirmeden ve dönüştürmeden, çaba sarf etmeden yeterli ve güzel şeylerin olmasını diliyoruz.

hayat hakkında dersler

Halbuki hayat, sayısı belli olmayan bir ölümü satın alarak dünyaya gelmektir. Hayatta kötülük diye bir şey yoktur. Olan her şey bizim iyiliğimiz içindir ama başımıza bir şey geldiğinde bunu anlayamayız. Zaman geçtikçe yaşananları sorgular, almamız gereken dersi öğreniriz.

Sayfa: 272

“Sen varsan ben varım”

Yazar olmanın tutkusuyla yanıp tutuşan kahraman, hayatına anlam katmak ve geride bir şeyler bırakmak için kendi hayatından esinlenerek hikayeler yazmaya çalışır. Varlığını ve varoluşunu sorgularken, sensiz ben olmayacağımı keşfediyor.

yürekten “Sen varsan ben varım!”söylemeye başlar.

Kitap sayfası için link:

[email protected]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu